Change
Muslimská obec v Praze
Mír s vámi! Vítejte na stránkách spravovaných Muslimskou obcí v Praze. Stránky přinášejí některé informace o pražské muslimské komunitě, o činnosti Muslimské obce v Praze, její historii a další aktuality.
Jsme otevření každému, kdo k nám přichází s dobrým úmyslem, za poznáním a s otevřeným srdcem. Podporujeme začlenění muslimů v ČR při zachování jejich identity.
Domů Muslimská obec v Praze
se představuje
Muslimové v ČR K čemu slouží
mešita
Jak se chovat
v mešitě
Dary Kontakty

Páteční kázání
Letáky o islámu
Mešity a modlitebny v ČR
Halal obchody a
restaurace
Výuka arabštiny
Archív aktivit
Mezináboženský dialog
Odkazy

Sbírka na pomoc Maroku a Libyi

Vloženo: středa 20. září 2023 6:39:38

Sbírka na pomoc lidem v Maroku a Libyi

V minulém týdnu došlo ke dvěma živelným katastrofám v severní Africe. Nejprve zemětřesení v pohoří Vysoký Atlas v Maroku a poté ničivé záplavy v severovýchodní Libyi, které přišly jako tsunami a nechaly za sebou, především ve městě Derna, přes 11 tisíc mrtvých, kolem 10 tisíc nezvěstných a statisíce dalších byly katastrofou postiženy. Počty mrtvých v obou zemích stále rostou.

V obou oblastech působí silné charitativní organizace, např. Islamic Relief Worldwide, jejichž týmy tam dovážejí materiální pomoc a pomáhají zajistit základní životní potřeby a lékařskou péči přeživším.

Muslimská obec v Praze chce přes tuto organizaci poslat finanční pomoc. Kdo by se chtěl přidat, můžete poslat jakoukoliv částku na transparentní účet MOP: 7603967001/5500 s poznámkou: „Maroko“ nebo „Libye“.

Nejpozději však ve čtvrtek 21. 9.

Prorok (sAs) řekl: „Neotálejte s milodarem, neboť vás ochrání před pohromou.“

Bárakalláhu fíkum.


Časy modliteb